Cel zbiórki

Tegoroczna edycja Rowerowego Dobra ma na celu doposażenia Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala.

Oddział ten ma wspaniały personel, który każdego dnia, 24 godziny na dobę troszczy się o zdrowie młodych pacjentów. To nie lada wyzwanie!!!

Dzięki wsparciu różnych organizacji udało się wymienić łóżka szpitalne, a rodzice mają zapewnione warunki do nocowania przy swoich dzieciach. W niedalekiej przyszłości planowany jest gruntowny remont oddziału.

Brakuje natomiast wyposażenia oddziału w sprzęt i infrastrukturę, która umilałaby pobyt dzieciom podczas hospitalizacji. Środki finansowe jakie szpital otrzymuje z NFZ wystarczają na bieżące funkcjonowanie oddziału, brakuje na zakup nowych mebli, zabawek czy sprzętu multimedialnego, tak ważnych z punktu widzenia małego pacjenta.

Marzymy, że uda nam się zebrać środki na zakup nowych certyfikowanych mebli do szpitalnej świetlico-stołówki. Chcielibyśmy wyposażyć ją w sprzęt multimedialny i nowe zabawki, które będą atrakcyjne dla dzieci, a jednocześnie bezpieczne i z możliwością dezynfekcji. Po zaplanowanym przez dyrekcję szpitala remoncie, o ile zebrane środki na to pozwolą, planujemy przenieść małych pacjentów w świat bajek, zlecając wymalowanie na ścianach ulubionych bohaterów bajek.

Aktualne wyposażenie świetlicy pamięta czasy PRL-u, a stan zabawek pozostawia wiele do życzenia.

Dla dziecka pobyt w szpitalu wiąże się z dużym stresem. Chcielibyśmy chociaż w części sprawić, aby czas pobytu w szpitalu był lepszy, bardziej przyjazny…

Wierzymy, że uda się nam. Wierzymy właśnie w Ciebie, wierzymy w Was. Każdy grosz się liczy. Każda wpłacona złotówka to uśmiech dziecka….